PROČ STÁLE LÍČÍM I KONVENČNÍ KOSMETIKOU?

29.04.2020

Tenhle článek vzniká velmi spontánně a přivedla mě na něj včera má kolegyně vizážistka, která se mi svěřila se svým splínem. Vyprávěla mi své pocity, tak totožné s těmi mými za poslední dva roky.

Jediný rozdíl byl v tom, že já měla toto téma už čerstvě uzavřené a ona se v něm stále ještě zmítala. Jak moc jsem jí rozumněla.

Dlouho jsem pak o tom našem rozhovoru přemýšlela a napadala mě další spousta věcí, co jí říct, jak jí povzbudit, jak potlačit případné výčitky. Proč naše rozhodnutí ke kterému jsem já už došla a ona teprve směřovala prostě není špatné.

Obě milujeme přírodní kosmetiku, zcela jsme jí propadly. Celé té filozofii, přístupu, kvalitě. V našem osobním životě už není cesty zpět...

ALE

Obě jsme vizážistky.

Povím vám, co se odehrávalo v mém srdci a hlavě od chvíle, kdy jsem z mého domova odstranila veškerou chemii. Zůstala pouze v mém vizážistickém kufru. Moc jsem si přála ho vzít, někomu darovat a vybavit si nový, čistý, zdravý... ach 💗.

Bylo jasné, že to bude cesta na dlouhou trať, jelikož vybavit uspokojivě můj původní kufr mi trvalo bez přehánění mnoho let, nespočet hodin strávených čtením rezencí, koukáním na videa, testováním produktů na sobě a následně i na jiných. Konečně jsem měla "funkční" vizážistický kufr na který jsem se mohla kdykoliv spolehnout.

A co teď? Jak dlouho bude trvat, než se dostanu do stejného bodu s mojí milovanou přírodní kosmetikou? Kdy se budu moct jako profesionál zaručit za výsledek za každé situace, splnit do puntíku představy mých klientů? Dokážu to vůbec?

Dlouhé dva roky se mi to neustále honilo hlavou. Nechtěla jsem již používat konvenční dekorativku, nelze už nevnímat složení... jenže stejnou vášní je pro mě vizážistika a tady se to trochu komplikuje. Chtějí po mně líčení například tanečnice, fotografové, které zajímá efekt, ne INCI. Ptala jsem se sama sebe, přátel, rodiny, zajímalo mě, zda tím, že budu dál líčit jako dřív, nepopírám svoji cestu za čistou krásou. Nijak jim to nevadilo. Říkali: "Jsi vizážistka. Můžeš jim dát vybrat. Každému dle jeho preferencí."

Hmmm...na tom něco bude. Dlouho to ve mně zrálo a ano, je to tak. Abych mohla stále plnit veškerá přání mých klientek a klientů, nebudu se nijak vymezovat. Nalíčím je dle jejich priorit. Jsem jejich makeup artist. Ale mají u mě na výběr.

Ono to má totiž ve výsledku velkou přidanou hodnotu. Nebojím se říct, že dokonce obrovskou.

Většina mých přátel a klientů stále používá konvenci a tím, že mám možnost s nimi dále pracovat, mluvit, docházíme mnohdy velmi daleko...

Ptají se mě na péči. Vysvětlím, že používám a doporučuji pouze přírodní. Pokud je to zaujme, povídáme si o jejích benefitech, dostanou i nějaké tipy. Najednou se zajímají o něco, co je do příchodu nebo rozhovoru se mnou ve většině případů ani nenapadlo. Při líčení nic nevnucuji, ale navrhnu použít raději přírodní rtěnku a hned jim vysvětlím proč. To je další chvíle, kdy často zazní: "Aha, no vidíte, to máte pravdu, tak já zkusím tu přírodní."

Troufám si říct, že právě tím, že jsem možnost líčení konveční kosmetikou nezavrhla, dávám velký prostor k nenásilné "propagaci" té přírodní a budu velmi ráda, když těch AHA momentů bude co nejvíce a já budu moct sahat do svého cleankufru stále častěji 💗.


PŘEČTĚTE SI JAKO PRVNÍ, CO JE NOVÉHO

*Souhlas se zpracováním údajů Vámi vyplněné kontaktní údaje využiji k zasílání nepravidelných newsletterů. V souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR) mi souhlas udělíte až se zaškrtnutím pole "Souhlasím". Kdykoliv v budoucnu můžete změnit názor a můžete mi poslat e-mail s žádostí o odhlášení na info@luciereno.cz . Kliknutím svůj souhlas odešlete.