OPALOVACÍ KRÉMY

29.04.2020

A jak je to Luci s těmi opalováky???

Tuhle otázku teď slýchám velmi často. Sepsala jsem vám tedy ty nejzásadnější rozdíly.

Konvenční opalováky obsahují nejčastěji chemické filtry, které pronikají do pokožky. Pojďme se podívat blíže na ty nejpoužívanější:

➤oxybenzon - silný alergen, může způsobit hormonální změny a narušit endokrinní systém

➤avobenzon - dráždí pokožku, může vyvolat alergické reakce, biologicky neodbouratelný, hromadí se v organismech

➤octisalate - může vzniknout alergická reakce, podráždění kůže, některé zdroje zmiňují neblahý vliv na imunitní systém a možné vyvolání závratí

➤oktokrylen - může narušovat hormonální systém a být karcinogenní

➤octinoxate - může poškozovat pokožku, dráždit dýchací systém, je spojován se vznikem rakoviny prsu a samovolnými potraty, v těhotenství ovlivňuje genetické dispozice plodu

Jsou toxické nejen pro nás, ale také napříklas pro korály a to i v malém množství. Z tohoto důvodu Havaj přistoupí k zákazu dovozu i prodeje přípravků s obsahem oxybenzonu, parabenů a oktokrylenu.

V přírodní kosmetice se používají minerální filtry, ty nepronikají do pokožky (zde je nutné hlídat, aby nebyli ve formě nanočástic!!!) a odráží UV záření již na povrchu kůže jako mechanická bariéra. Jsou tedy zcela bezpečné:

➤oxid zinečnatý

➤oxid titaničitý

Přeji vám krásné netoxické léto 💙🌞🐬


PŘEČTĚTE SI JAKO PRVNÍ, CO JE NOVÉHO

*Souhlas se zpracováním údajů Vámi vyplněné kontaktní údaje využiji k zasílání nepravidelných newsletterů. V souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR) mi souhlas udělíte až se zaškrtnutím pole "Souhlasím". Kdykoliv v budoucnu můžete změnit názor a můžete mi poslat e-mail s žádostí o odhlášení na info@luciereno.cz . Kliknutím svůj souhlas odešlete.